Pakowarka Automatyczna PA 075

Pakowarka PA075

Pakowarka automatyczna PA 075 to maszyna pakująca przeznaczona do pakowania w folię termokurczliwą pojedynczych produktów takich jak: torebki z cukrem, mąką, kartoniki itp. w pakiety zbiorcze.

Torebki dostają się na przenośnik podawczy łukowy pakowarki, przemieszczając się wzdłuż krótszego boku. Po wypełnieniu torebkami strefy działania przepychacza I następuje przepchnięcie torebek w celu umożliwienia najazdu kolejnych. Następne wypełnienie strefy przepychacza spowoduje jego zadziałanie i wepchnięcie dwóch rzędów torebek na stolik pionowy „windy”. Stolik podnosi się do góry, a po osiągnięciu górnego położenia przepychacz II spycha pakiet opakowań za zgrzewarkę. W trakcie przesuwania pakietu folię podają mechanizmy odwijające: górny i dolny. W momencie, gdy zgrzewarka zgrzewa folię pakiet zostaje przytrzymany przez docisk pneumatyczny. W trakcie procesu zgrzewania formowany jest kolejny pakiet, który spycha później pakiet wcześniejszy na taśmę tunelu grzewczego.

Pakowarka automatyczna PA 075 współpracuję z tunelem grzewczym np. TGW 40/50 w którym pod wpływem wysokiej temperatury folia obkurcza się, nadając mu ostateczną postać.

Opcje dodatkowe:
  • wykonanie w wersji nierdzewnej,
  • inny kolor według palety kolorów RAL,
  • dostosowanie maszyny do potrzeb klienta.
SZCZEGÓŁOWE DANE
 
Specyfikacja techniczna:
Zasilanie: 3x400/230V, f50Hz
Moc zainstalowana ~ 2.2kW
Moc eksploatacyjna: ~1,2kW
Masa całkowita: ~380 kg
Poziom pracy: 900 /1100/ mm
Długość robocza zgrzewu: 620mm
Grubość folii: 40 – 80 μm
Szerokość folii: 600mm
Wydajność: do 12 cykli/min.*
Sprężone powietrze: min. 0,6 MPa
FILMY